alkohol

Beküldte editor 2015. november 12-én 10:54-kor.

A nyíregyházi AE (Alkoholizmus Ellenes) Klub Regionális Fórumán vettem részt 2015. november 7-én. A rendezvényen Drahos Ferenc bemutatta a Klubok helyzetét, Dr. Erdélyi Ágnes és Dr. Horváth Endre egy-egy előadást tartott magáról az alkoholbetegségről, kezelésének elveiről.

Hogy áll az AE Klub?

Beküldte editor 2015. július 17-én 11:40-kor.

A legtöbben az alkoholistákat anyagi problémákkal, munka nélkül képzeljük el, holott egyik nem feltétele a másiknak.

Az alkoholizmus igazán kényes kérdés, különösen, ha valamelyik ismerős, családtag is érintett a kérdésben. Nehezen elhatárolható, hogy honnan számít valaki alkoholistának, és meddig beszélhetünk arról, hogy valaki csak szimplán szereti az alkoholt.

Beküldte editor 2015. július 07-án 11:05-kor.

Az alkohol nem válogat: szenvedélybeteggé válhat idős, fiatal, hat elemit végzett segédmunkás és doktorátust szerzett értelmiségi. Általános gyógymód nincs, de a gondolkodás megváltozásával meg lehet találni a kiutat – mondja Fekécs Imre, a három évtizede működő Göcsej AM (Alkoholmentes) Klub titkára, aki éppen harminc évvel ezelőtt, egy országos alkoholellenes konferencián ivott utoljára alkoholt. Az alkoholbetegek száma az országban a legóvatosabb becslések szerint is eléri a 800 ezret.

Beküldte editor 2012. szeptember 02-án 17:54-kor.

Ma éjszaka szemtanúk előtt megmentettem egy gyalogos életét…

A belső körúton haladtam a hunyadi út irányában amikor elhaladtam mellette. Egy sugallatra hallgatva visszafordultam a kocsival és utánamentem amikor a körúthoz értem , ő pont akkor kezdte meg az átkelést! amikor a bal oldalról láttam egy közeledő autót. Lefékeztem a kereszteződés előtt kipattantam a kocsiból a dudát nyomva és rohantam a körút közepére! A srác a kocsi előtt esett össze és én közéjük rohantam….